До уваги водіїв: поліція отримає нові повноваження

0
138

Вже найближчим часом патрулі матимуть додаткові повноваження на дорозі.

МВС і Нацполіція підготували остаточну концепцію жорстких законодавчих змін, як і передбачають розширення прав поліцейських.

Документ вміщує 14 законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців. Формальним приводом до їх перегляду стало вбивство у Дніпрі 2 патрульних поліцейських 25 вересня.

Відповідний документ з’явився у розпорядженні DT.UA, повідомляє mmr.net.ua.

Запропоновані правки найбільше стосуються трьох нормативних актів: Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП), законів “Про дорожній рух” та “Про Національну поліцію”.

Концепція пропонує внести зміни в КУпАП, які посилять відповідальність за залишення місця ДТП, збільшать термін адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення (не більше 24 годин), удосконалять тимчасове затримання транспортних засобів.

Тепер не потрібно буде двох свідків, коли поліцейські вважатимуть за потрібне, щоб водій пройшов огляд на наркотичне чи алкогольне сп’яніння.

Підготовлені в МВС зміни до закону України “Про дорожній рух” встановлять обов’язок водіїв передавати, а не пред’являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

Найбільшу кількість змін концепція пропонує внести в закон “Про Національну поліцію”. Зокрема, пропонується ввести щодо українських поліцейських принцип безперервності (обов’язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби).

Пропонується також ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу (наприклад, за підозрою, що водій перебуває в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів), а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Тепер кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від її правового статусу, зобов’язана буде “неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження”. Лише після цього особа має право оскаржити дії чи розпорядження поліцейського в суді.

Поділись
Не пропустіть:
  • Вчені розгадали написи на стінах Софійського собору
  • 100 років тому з’явився перший в історії запис Гімну України
  • Найстрашніший парк Японії: 800 кам’яних статуй були знайдені в занедбаному парку для відпочинку
  • Оригінальні ідеї для святкування Нового 2017 року в Україні
  • «Пороблено в Україні»: відомий дизайнер створив креативну серію політичних постерів «Зрада»
  • Всі гаджети Джеймса Бонда зібрали в одному відео
  • 35 неймовірних кадрів від фіналістів конкурсу National Geographic “Кращий фотограф природи 2016”
  • Крутий мінімалістичний будинок «Vipp Shelter» для усамітнення в лісі (фото)
  • Як людство Землю заселяло: вчені показали, чому Землі загрожує перенаселення (відео)
  • Розстріляне Відродження: Микола Зеров і Григорій Косинка

Загрузка...