Від тепер штрафувати водіїв в Україні ніхто не зможе

0
229

Право нової поліції складати адмінпротоколи на порушників правил дорожнього руху прописані недостатньо чітко
В силу вступає новий Закон “Про національну поліцію”, який скасовує всі повноваження міліціонерів і даішників.

Про це повідомляє портал “Автоцентр”.

Відомий юрист у сфері автоправа, автор книги “100 аргументів проти штрафів ДАІ” Володимир Караваєв знайшов в новому законодавстві ряд невідповідностей, які можуть привести до юридичного колапсу всієї системи. Зокрема, він зазначає, що нова поліція, по суті, не має повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення, якими і є порушення правил дорожнього руху.

Володимир Караваєв пише: “Відповідно до вимог ст. 213 КУпАП, “Справи про Адміністративні правопорушення розглядаються: органами внутренних дел …”. Але прийнятий парламентом нашої країни закон про такі органи був ветований президентом, тобто він не діє.

Згідно із Законом “Про національну поліцію”, сама поліція не є таким органом – це “орган виконавчої влади”. “Подібний законодавчий ляп говорить про те, що співробітники поліції взагалі не мають права розглядати справи з адміністративних правопорушень”, – стверджує Володимир Караваєв. Правда, в ст. 222 КУпАП зазначено: “Органи внутрішніх справ (Національна поліція) розглядають справи про Такі Адміністративні правопорушення: про Порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил, що забезпечують Безпеку руху транспорту, правил Користування засобими транспорту …”. Але юристи не розуміють, як трактуються дужки в цьому документі і чому в статті 213 цього ж Кодексу про поліцію нічого не сказано.

Коли Закон “Про національну поліцію” ухвалювався в парламенті, про цей юридичний казус повідомляли фахівці головного юридичного управління Верховної Ради. Але їхню думку, як і думку інших експертів у цій сфері, депутати проігнорували. Кабмін також проігнорував вимогу самого Закону. “Всупереч його вимогам структура поліції досі не створена і не затверджена, керівників не призначено, відповідні накази не підписані, законного призначення поліцейських не відбулося, службові посвідчення співробітникам поліції, в яких зазначено спеціальне звання (не” міліції”, а саме “поліції”) не видані”, – говорить Караваєв.

“Таким чином, поки що не врегульовані дані юридичні казуси, співробітники поліції після 7 листопада будуть працювати за рамками правового поля”, стверджує юрист.

Крім того, без змін до Закону про дорожній рух та Правила дорожнього руху водій не повинен виконувати вимоги працівників поліції.

Після 7 листопада працівників міліції не буде (поки що у поліцейських є посвідчення працівника МВС). Тоді будь-який водій вправі буде сказати поліцейському, що не зобов’язаний пред’являти йому документи і виконувати його розпорядження.

Поділись
Не пропустіть:
  • 35 неймовірних кадрів від фіналістів конкурсу National Geographic “Кращий фотограф природи 2016”
  • Як людство Землю заселяло: вчені показали, чому Землі загрожує перенаселення (відео)
  • Розстріляне Відродження: Микола Зеров і Григорій Косинка
  • 16 міфів про жінок, які виявилися правдою з наукової точки зру
  • Аномальна “зона Супперта” поблизу Мелітополя, або у пошуках таємничого Некрополя Скіфських Царів
  • Вражаючі пейзажі зняті з туристичного намету (фото)
  • Що було б, якби на Землі розтанув весь лід: лякаючий результат
  • 10 археологічних відкриттів, які підтверджують біблійні історії
  • 10 маловідомих давньоєгипетських культурних практик, які і сьогодні викликають величезний інтерес
  • Цей дивовижний світ: 11 унікальних фотографій дикої природи, які перемогли на конкурсі Wildlife в 2016 році

Загрузка...