Ми в соц. мережах


Статистика

Гельмут Вагнер: В Україні плутають поняття «демократія» і «націоналізм»

(10 червня 2013, 21:27)

Німецький політолог Гельмут Вагнер вважає, що «Батьківщина» і «УДАР» мають відійти від «Свободи», інакше в країні виникне потужна право-націоналістична платформа.

Про це пише видання «The Kiev Times».

«Зважаючи на об'єднання цих трьох партій президентом України в 2015-ому році може стати Віталій Кличко, а це може закінчитися як внутрішньополітичною, так і зовнішньополітичною катастрофою», - заявив експерт в інтерв'ю радіостанції «Голос Росії».

Він звернув увагу на те, що колишні республіки СРСР, які набули незалежності, різко змінили свою думку про історію на односторонню під впливом антиросійських і антикомуністичних настроїв.

«Режими, що правили в Східній Європі в період між двома війнами, сьогодні ні в якому разі не засуджуються, навпаки, їм надається абсолютно інше значення. Ці диктатури і диктатори прославляються в різних формах як вісники звільнення. Наприклад, Бандера і Шухевич стали носіями національних ідей. Роль цих людей в масових вбивствах була фальсифікована або інтерпретована в дусі національної самосвідомості», - розповів Гельмут Вагнер.

За його словами, сприйняття східноєвропейськими націоналістами окупації фашистською Німеччиною як звільнення є парадоксом. «Вона вітається як боротьба за незалежність, а терор проти євреїв, росіян та інших меншин інтерпретується як необхідне чищення», - дивується Вагнер.

«З минулого року у Верховній Раді України сидить партія "Свобода". Вони хочуть згадати і повернути ті жорстокі, нелюдські засади, як би дивно це не звучало. Злочин проти власного народу тепер проголошується боротьбою за звільнення. Тому боротьба проти правих стала завданням усієї Європи», - наголосив політолог.

Він також звернув увагу на ще одну рису України та інших країн Східної Європи. За його словами, тут плутають поняття «демократія» і «націоналізм». «Вони розуміють устрій національної держави як демократичний принцип і надають власній історії і об'єднанню з німецьким фашизмом у минулому демократичні риси, що є небезпечною політичною інтерпретацією і, якщо завгодно, політичним методом приховати незручні моменти», - вважає Гельмут Вагнер.


Розмістити у себе


Будь ласка, щоб залишити коментар, увійдіть на свою сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» або «Вконтакті»