Меню користувача
E-mail:

Пароль:

Зареєcтруватися
Забули пароль?
Ми в соц. мережах


Статистика

Євразійство вже в Придністров'ї

(30 листопада 2011, 13:29)

Інтерес до приєднання до Євразійського союзу вже висловлює не тільки безпосередньо Республіка Молдова, але й її невизнана частина - Придністровська Молдавська Республіка. Днями міністр закордонних справ Придністров'я Володимир Ястребчак заявив, що ПМР готова взяти участь в пострадянських об'єднувальних проектах, що ініціюються Росією, відповідно до волі народу, висловленої на референдумі 2006 року. За добу на заяву керівника придністровського відомства відгукнулися росіяни: депутат Держдуми Андрій Голушко, який знаходиться з візитом у невизнаній республіці, відзначив, що й у придністровської держави є всі можливості зайняти гідне місце у формованому євразійському геопросторі.

При цьому невизнаний статус не турбує ні одного, ні іншого - тоді як для повноцінної участі в євразійському або митному проекті потрібне хоч би офіційне визнання Росії - чого у Придністров'я немає, - не кажучи вже про Білорусію, Казахстан і інші країни. Втім, як показує історичний досвід, це питання можна вирішити. Приклади Косово, Південного Судану, Палестини, Тайваню, Абхазії і Південної Осетії наочно показали, що навіть через десятиліття ізоляції і бойкоту отримати хоч би часткове визнання цілком реально.

Але у Придністров'я проблема зовсім в іншому - передусім у відсутності консенсусної позиції власного народу (або політичної еліти, яка цей народ представляє) стосовно майбутньої держави. Частина населення налаштована на повне визнання незалежності, у тому числі й від Росії, при цьому ПМР розглядається як активний прибічник пострадянського інтеграційного вектору - щось по типу Абхазії; інша частина - не проти увійти до Російської Федерації на правах анклавної автономної республіки. Але зовсім погано те, що сама Москва поки що думає абсолютно інакше і продовжує вважати Придністров'я невід'ємною територією Республіки Молдова. Повертатися в обійми неблагонадійної Молдови бажає мінімальне число придністровців, проте для багатьох указ з Кремля - закон, тому не можна виключати, що під умовляннями Москви кількість симпатиків реінтеграції значно зросте.

А ось фінал залежатиме від більшості. Умовно кажучи, навіть від його вибору на майбутньому президентському голосуванні, де кандидати на словах ніби як усі залишаються послідовниками лінії на визнання повноцінної незалежності, проте, негласно все одно є прибічниками тієї або іншої з озвучених вище позицій. І в цьому випадку шанс на розморозку ситуації у Придністров'я тільки один - провести дійсно вільні і демократичні вибори. Лише так можна переконати у власній спроможності не лише Росію, але й скептичний Захід.

Артем Бузіла,
головний редактор naspravdi.com.ua

Джерело - http://politcom.ru/12963.html


Розмістити у себе


Ви повиннi ввiйти в систему для того щоб залишити коментар

Коментарiв немає