Позов колишнього регіонала Володимира Олійника про визнання Революції Гідності держпереворотом, поданий в Москві, йому самому не приніс жодних дивідендів. Разом з тим, Кремль отримав якийсь формальний аргумент, на який зможе опиратися, якщо зважиться на пряме військове «втручання» в справи суверенної держави Україна.
Поки в ГПУ хочуть роздобути лист Януковича з проханням ввести російські війська в Україну, в Кремлі до цього документа додали ще один, який цілком може стати нехай і нікчемним, але поясненням потенційно можливої експансії. Дорогомиловський суд Москви задовольнив позов колишнього парламентарія В. Олійника і після короткого розгляду визнав Революцію гідності (євромайдан) в 2014 році в Києві державним переворотом.
З одного боку, рішення московського суду абсурдне. І здавалося б, це процес не цікавий українському суспільству, оскільки позбавлений сенсу. Хоча позивач хотів залучити як свідків міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера, главу Конституційного ради Франції Лорана Фабіуса (в лютому 2014 року – глава МЗС Франції), Радослава Сікорського (в лютому 2014 року – міністр закордонних справ Польщі), Віктора Януковича і Петра Порошенка. З усього цього списку свідчення дав лише Янукович. Але з іншого боку, вердикт змушує задуматись над майбутнім. Керівництво РФ цілком може розцінювати його як правову підставу для введення військ. У Росії просто так такі вистави не ставлять.
Варто відзначити, що в Москві до засідання суду поставилися максимально серйозно. Були вжито підвищених заходів безпеки – поліція і пристави охороняли не тільки вхід в будівлю, а й поверх, де йшов процес. Більш того, навіть пресу не пустили в зал, і московські репортери стежили за оголошенням вердикту в окремому приміщенні.