Після подорожчання житлово-комунальних послуг українці все частіше стали замислюватися про відмову від централізованого опалення. Однак в українському законодавстві не передбачена можливість поквартирного відключення. Втім, можна відрізати опалення всім будинком.
Про це повідомляє Domik.ua.
Припинити теплопостачання можна в усьому будинку після одноголосного прийняття рішення. Тобто підтримати ініціативу повинні всі власники квартир. У наказі Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22 листопада 2005 року (остання редакція – від 9 серпня 2008 року) прописана відповідна норма в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання ».
Правила відмови від централізованого теплопостачання багатоквартирного будинку
Відключити будинок від опалення може тільки його власник – житлово-комунальний сектор, житлово-будівельний кооператив або об’єднання власників багатоквартирного будинку. Він або його представник повинен подати заяву в спеціалізовану комісію при районній адміністрації. Заява повинна обов’язково містити причину відмови від послуги, екземпляр письмового рішення загальних зборів мешканців будинку про відмову від централізованого постачання теплом з метою подальшого облаштування автономного або індивідуального опалення. На підтримку відключення повинні поставити підписи всі власники квартир в будинку, що пізніше обов’язково перевірить комісія.
Коли відключається цілий будинок від центрального опалення, тоді ставиться заглушка на вході. Відповідно всі внутрішньобудинкові мережі центрального теплопостачання демонтуються. Таким чином, скасовується оплата за опалення громадських місць в будинку.
Після відключення централізованого опалення виникає питання, який вид опалення вибрати. Існують варіанти опалення електрикою і газом. Необхідно враховувати, що будь-яку установку потрібно узгодити з постачальником газу або електрики. Відповідно, якщо, наприклад, вибір припав на газовий котел, потрібно звернутися в газову службу (якщо це не суперечить технічним можливостям і є 100% згода мешканців будинку). Головною технічною проблемою є відсутність димових каналів в багатоповерхових будинках.
Якщо відбувається установка індивідуального опалення на електриці, діють ті ж правила.
Також є можливість встановити дахову або модульну котельню в разі неможливості підведення до будинку централізованого опалення.