«Руська правда» була створена київським князем Ярославом Мудрим. Це звід законів, який містив норми права і регулював життя людей в багатоплемінного і багатонаціональній державі. В цьому і полягає роль закону: формалізувати правила, щоб не доводилося зайвий раз з’ясовувати відносини, щоб люди один одного не повбивали, а якщо і повбивають, знали, у скільки їм це стане: «Вб’є чоловік чоловіка, то мстить брат за брата, або син за батька, або син брата, або син сестри; якщо не буде ніхто мстити, то 40 гривень за вбитого. Якщо вбитий – русин, або Грідін, або купець, або ябедник, або мечник, або ж ізгой, або Словенії, то 40 гривень сплатити за нього ».
Закон фіксує суспільну необхідність, закріплює соціальний договір, щоб людям в суспільстві, в колективі було легше жити зі зрозумілих і прийнятним правилам.
В Україні за всі роки незалежності не було жодного мовного конфлікту в суспільстві. Не було погромів українських і російських кварталів, не було дискримінації «україномовними пива не відпускаємо», не було валуєвських циркулярів «російськомовних на роботу не брати». Все різномовні люди прекрасно жили разом один з одним і навіть не намагалися організувати гетто для захисту своїх мовних прав. Суспільство саме прекрасно себе регулювала.
Однак будь-яку ситуацію можна довести до кризи. Якщо тикати палицею в вулик, то з нього вилетять бджоли, і цією палицею в руках то ідіотів, то провокаторів, то інших наділених владою і божевіллям негідників стала мова або, як ми його називаємо в Україні – мова.
Нагадаю, що саме лідери партії «Свобода» Олег Тягнибок та Ірина Фаріон «скачали» 23 лютого 2014 тему мови, і з цього почалися Крим і Донбас. Зелені чоловічки полізли захищати «пригноблених російськомовних» від «бандерівців», використовуючи цю ініціативу як формальний привід.
У нашому фольклорі «дурень думкою багатіє». Але чи то наші дурні не думають, чи то все придбане багатство інвестується в огорожі навколо будинків, але тема мови знову набирає обертів. Цього разу законотворці хочуть зарегулювати і залюбити мову настільки, щоб створити перевіряючий орган з 27 мовних інспекторів і навіть титрувати театральні виступи. Редакція «мовного закону» №5670 містить так багато хворих безглуздостей, що аналізувати і правити його безглуздо. Шкідливим є сам факт його появи. Метою написання закону є наведення порядку. Закони про мову пишуться з протилежною метою – посіяти ворожнечу в багатонаціональній Україні, перекреслити сподівання на формування держави.
В Україні немає мовної проблеми. Люди регулюють мову самостійно. Будь-які спекуляції політиків приносять тільки конфлікти. Суспільство розбереться без Верховної Ради.