Ми в соц. мережах


Статистика

До Дня Незалежності Америки

Дмитро Перлін (15 липня 2013, 00:43)

4 липня Сполучені Штати Америки відзначили День Незалежності – найдорожче свято для будь-якої країни, для будь-якого народу. З одного боку, до боротьби за незалежність Америки тоді було притягнуто увагу всього людства: Британська імперія, яку обвинувачували в знищенні корінних народів американського континенту, придушенні свободи молодої держави, агресивній політиці по всьому світі – на одній чаші веж, та юна, подаюча надії демократія, яка може почати з чистого листа – з іншого.

Але пройшло 250 років, і очікуваний результат вийшов зовсім іншим. Ганебна система рабства та пригнічення за расовою ознакою аж до середини XX століття, загнання корінного населення в резервації, впровадження агресивної політики по всьому світу, єдине в історії людства використання ядерної зброї у військовому конфлікті, втручання без будь-яких на те мотивів не тільки у внутрішні справи інших країн, безпосередні військове вторгнення де забажається, встановлення по всьому світів системи сателітних країн, які не можуть зійти з американської фінансової голки…

Таким чином Америка тільки нажила ворогів по всьому світові – в Венесуелі, Ірані, Росії, Білорусії, Еквадорі, Китаї. Прихильники Америки кажуть, мов, ненависниками керує заздрість – там розвинена демократія, права людини, справедливість. Але чомусь не менш демократична, приміром, Японія та Німеччина (або навіть Великобританія) не викликають такої реакції по всьому світу як Америка.

Проте є інша Америка. Америка прекрасного мистецтва, літератури, кінематографу. Америка Курта Воннегута, Мела Гібсона, Стівена Сігала. Америка Патріка Бьюкенена, відомого політолога, який в своїй книзі «Смерть Заходу» закликав США переглянути власну зовнішню та гуманітарну політику, аби не допустити краху західної (американської, насамперед) цивілізації. Америка Франкліна Рузвельта та Джона Кеннеді, патріотів, гуманістів, справді відданих своїй країні людей.

В День Незалежності Америки я би хотів побажати Вашингтону, перш за все, поважати незалежність іншого. І пригадати той факт, що Америка свого часу з’явилася на світ як протидія імперіалізму. Я впевнений, далеко не для того, щоб самій згодом стати його центром.


Розмістити у себе


Будь ласка, щоб залишити коментар, увійдіть на свою сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» або «Вконтакті»