Ми в соц. мережах


Статистика

Біснуваті молодчики більше не зможуть ховатися за масками

Вадим Колесніченко (20 липня 2013, 14:03)

Останні події в Україні та світі демонструють високу загрозу екстремістських проявів для стабільного функціювання суспільства і держави, сталого демократичного розвитку і прогресу. Не останню роль у цьому відіграє мотив безкарності злочинців, які, здійснюючи грубі й масові порушення громадського порядку, використовують маски та інші способи приховування обличчя, що ускладнює діяльність правоохоронних органів щодо ефективного притягнення таких осіб до відповідальності, призводить до масового порушення прав інших людей...

Саме тому, 16 липня я, як Народний депутат України, зареєстрував у парламенті законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти" (щодо посилення заходів протидії екстремістській діяльності) N6200а.

Даний законопроект не має на меті жодним чином звузити обсяг прав громадян на мирні збори, визначений статтею 39 Конституції України, а ставить собі за мету убезпечити осіб, що перебувають поряд із мітингом, пікетом, маніфестацією та іншою громадською і політичною акцією чи безпосередньо приймають участь у таких заходах.

У той же час, якщо особа, реалізуючи своє конституційне право, прийняла рішення взяти учать у мітингу, пікеті, маніфестації та інших громадських і політичних акціях, мирно і без порушення законодавства України, то вона вочевидь не має потреби в приховуванні свого обличчя.

Тому, цим проектом закону встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від п'ятдесяти до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту строком до одного року за умисне перешкоджання ідентифікації особи шляхом використання масок, капюшонів, шарфів, бандам чи інших способів приховування обличчя особи під час проведення мітингів, пікетів, маніфестацій та інших громадських і політичних акцій.

При цьому, дія цієї норми не поширюється на працівників правоохоронних органів, медичних працівників, працівників служб подолання надзвичайних ситуацій, військовослужбовців збройних сил, державних службовців, осіб, яким необхідно прикривати обличчя, у зв'язку з умовами виконання службових обов'язків, або які є учасниками театральних та хореографічних вистав, театралізованих та мистецьких акцій, осіб, що мають захворювання, які передаються повітряно-крапельним шляхом.

Даний законопроект жодним чином не порушує права громадян на мирний протест, свободу слова та думки.

Звертаю увагу, що основною функцією держави є захист своїх громадян. А вона не спроможна на відповідному рівні це виконати, якщо під час масових суспільних та громадських акцій самі ж громадяни будуть приховувати свої обличчя і тим самим перешкоджатимуть ідентифікації своєї особи та створюватимуть ілюзію вседозволеності та безкарності.

Враховуючи це, багато провідних держав світу вже законодавчо закріпили заборону використовувати маски та інші способи приховування обличчя під час проведення мітингів, акцій протесту, маніфестацій, інших громадських і політичних акцій з метою полегшення вчинення злочину шляхом перешкоджання ідентифікації особи.

Зокрема, в Сполучених Штатах Америки існують подібні норми. Для прикладу, можна навести статтю 185 Кримінального кодексу штату Каліфорнія, в якій вказано, що будь-яке умисне маскування особи з наміром вчинити злочинне діяння в громадських місцях та місцях масового скупчення населення є незаконним. Стаття 876.13 Кримінального кодексу штату Флорида забороняє носити маски та інші засоби, що приховують обличчя особи, на всіх державних підприємствах, в державних установах та в місцях масового скупчення населення з метою перешкоджання ідентифікації її особи. А стаття 268 загальних законів штату Масачусетс забороняє перешкоджання ідентифікації особи та встановлює відповідальність у вигляді позбавлення волі та штрафу у сумі п'ятисот доларів.

У 2004 році в Італії було прийнято Закон "Про заборону носіння масок". У липні 2010 року подібний закон було прийнято і у Франції – Закон "Про заборону приховувати своє обличчя в громадських місцях". У Бельгії вже тривалий час заборонено повністю прикривати обличчя карнавальними масками поза карнавалами. У Швейцарії на законодавчому рівні заборонено закривати обличчя в громадських місцях, за виключенням фестивалів і свят, які передбачають носіння масок та інших аналогічних аксесуарів.

Остання практика Канади. У червні 2013 року було прийнято закон, який, окрім того, що забороняє приховування обличчя під час проведення мітингів, пікетів, маніфестацій та інших громадських і політичних акцій, також забороняє приховування обличчя під час скоєння злочину.

Серед низки країн, які на сьогодні рухаються у напрямку встановлення заборони приховувати своє обличчя в громадських місцях, можна виокремити також: Хорватію, Велику Британію, Саудівську Аравію, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати, Російську Федерацію, Нідерланди, ін.

Також проектом закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, доповнивши його новою статтею 293-1 "Перешкоджання ідентифікації особи" – злочином, якою встановлюється покарання у розмірі від двохсот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту строком до одного року за умисне перешкоджання ідентифікації особи з метою полегшення вчинення злочину шляхом використання масок, капюшонів, шарфів, бандам чи іншого способу приховування обличчя особи під час проведення мітингів, пікетів, маніфестацій та інших громадських і політичних акцій.

При цьому, законопроект встановлює підвищену міру покарання за умисне перешкоджання ідентифікації особи з метою полегшення вчинення злочину шляхом використання масок під час проведення мітингів, пікетів, маніфестацій та інших громадських і політичних акцій, якщо воно вчинене службовою особою або організованою групою осіб.

На мою думку, якщо особа, реалізуючи своє конституційне право, прийняла рішення взяти учать у мітингу, пікеті, маніфестації та інших громадських і політичних акціях, мирно і без порушення законодавства України, то вона, вочевидь, не має потреби в приховуванні свого обличчя.

Джерело


Розмістити у себе


Будь ласка, щоб залишити коментар, увійдіть на свою сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» або «Вконтакті»