12 найцікавіших українських музичних альбомів 2016 року.

2016 рік був багатим на мистецькі події. Не менш багатим він був і на музичні альбоми, серед яких місце знайшлось і як добре знайомим, культовим гуртам, так і новим, досі невідомим нікому іменам.

ДахаБраха – Шлях

ДахаБраха – це дивовижний гурт, який в основному працює з народними мотивами та піснями, часто не лише українськими. Це фолк та етнохаус, який, проте, адекватно переносить давно минуле старе у нинішній момент, зберігаючи баланс між своєрідною “класикою” та “сучасністю”.

Вагоновожатые – Стартап Молодость

Хоча це й не повноцінний альбом, його реліз для багатьох став приємним подарунком. Адже Вагоновожатые стрімко завоювали музичний простір, вдало поєднуючи драйвову електроніку та складні, злободенні тексти. Та й самі учасники гурту давно не новачки, хоча саме цей проект утворився не так давно.

Dakh Daughters – if

Одіозна фрік-кабаре формація, яка своїм першим кліпом “Rozy / Donbass” наробила галасу. 7 дівчат, вихідці театру “Дах”, лише за 3 роки активного існування випустили нарешті студійний альбом.

Grisly Faye – from far away

Grisly Faye – це електроні біти у поєднанні з ніжним жіночим вокалом у кращих традиціях тріп-хопу. Тут також легко можна почути IDM, ambient, glitch та інші похідні та подібні жанри, які розмивають рамки земного космосу. Краще просто раз почути, аніж стільки разів читати.

Atomic Simao — ECHO

А ось це справді незвичний гурт, який грає експериментальну музику, яку можна назвати космічним роком та кислотним джазом. Жанри, які ніколи не були особливо популярними, але робота Atomic Simao однозначно заслуговує на уважне прослуховування.

Грибы – Дом На Колесах ч.1

Можна по-різному ставитись до творчості цих хлопців, проте складно заперечити феномен, яким вони стали. Несподівано для всіх, але нікому й нічим невідомий реп-гурт раптом став хітом, який лунав з усіх усюд.

Хтось називає їх якісно продуманим музичним проектом, хтось – пародією або й калькою на російських колег, проте піпл, в будь-якому разі, слухає.

SINOPTIK – Interplanet Overdrive

Незвичність цього гурту полягає в тому, що він перший від України виграв The Global Battle Of The Bands, який проходив у Берліні як кращий новий рок-гурт світу.

Ця команда грає драйвовий стоунер та психоделічний рок, що також доволі велика рідкість для української музичної сцени, яка претендує на масову аудиторію.

panivalkova – ДОНТВОРІ

Ще один цілком жіночий гурт, який бере просто-таки космічною харизмою. Складно описати їхню музику. Це феєрверк веселої, неповторної музики трьох дівчат, які співають. та про всяке співають, але навіть про таку популярну тему як любов вони пишуть так, що спершу не розумієш – а про що воно взагалі щойно було?

 

Tik Tu – Shuma

Ще один цілком і незаслужено непомітний гурт, який дуже вчасно випустив свіжий альбом. За зізнанням музикантів, альбом готувався кілька років і в ньому немає прохідних пісень.

 

Оркестр Че – “*****”

Оркестр Че – маги та ветерани української сцени. Їхню музику давно умовно називають арт-роком, тому що творча діяльність гурту стоїть вище за більшість жанрів чи класифікацій.

Blooms Corda – GIGOTOSIA

Дуже приємно, що місце знайшлось і для, за визначенням самих музикантів, “колофанкового, колоджазового, акустичного” альбому. Музика GIGOTOSIA ідеально вписується в легкий, меланхолійний настрій якісного джазу якогось породистого фестивалю просто неба.

Tape Flakes – Made For Love LP

Стильний та приємний електропоп, який шукає себе у вічних експериментах зі звуком та подачею. Доволі рідкісний гість: усі ті космічні синтезатори, гітарні рифи, можна навіть дозволити сказати спейс-рок.

Джерело 24канал