SSL сертифікат: що це таке та як він впливає на безпеку сайту

0
15

Тема захисту даних і безпеки в мережі є однією з найактуальніших на сьогоднішній день. Зайшовши на сайт, який вимагає введення паспортних даних або даних кредитної картки, кожен користувач хоче бути впевненим в тому, що вся ця інформація не опиниться в руках шахраїв. Як же забезпечити користувачам впевненість в тому, що цього не станеться? Тут на допомогу прийде SSL-сертифікат.

Новини
Loading...

SSL-сертифікат – це цифровий підпис домену; технологія безпеки, яка підтверджує той факт, що передача даних між клієнтом і сервером відбувається по захищеному каналу. За допомогою SSL-сертифікату можна використовувати HTTPS (SSL) протокол, який шифрує всю передану інформацію, перехоплення якої практично не можливе.

Історія появи криптографічного протоколу SSL (Secure Socket Layer) йде в далекий 1996 рік. З тих пір він став найпопулярнішим способом забезпечення безпечної передачі інформації від клієнта до сервера. Такий протокол підтримують всі сучасні браузери і веб-сервери.

Для роботи протоколу HTTPS і потрібен цифровий SSL сертифікат, який встановлюється на сервер. Видаються сертифікати центрами сертифікації. Але перед тим, як його видати, центрами проводиться перевірка достовірності даних суб’єктів, які хочуть отримати ці сертифікати.

Таким чином, за допомогою цифрового сертифікату можна, по-перше, підтвердити справжність вашого сайту. Цей аспект дуже важливий, тому що якщо у користувача виникає недовіра до ресурсу, то, відповідно, він не стане мати з ним справу. Ну а по-друге, цифровий сертифікат – це завжди захищена і безпечна передача даних. Навіть в тому випадку, коли сайт не проводить ніяких транзакцій з грошима, а просто пропонує пройти реєстрацію, то все одно є ймовірність того, що введені користувачем дані в незашифрованому вигляді можуть потрапити в руки третіх осіб.

Що стосується видів SSL сертифікатів, то вони бувають самопідписані, підписані не довіреним ЦС і підписані довіреним ЦС. У випадку з першим типом сертифікату, то назва говорить сама за себе – сертифікат видається самому собі і самостійно підписується. У другому варіанті сертифікат сайту є перевіреним, але сам центр сертификації не удостоєний довіри. Ну і третій варіант – це коли сертифікат видається перевіреним ЦС, який має на це право. Саме цей тип сертифікату може гарантувати не тільки шифрування даних, а й те, що інформація про домен була перевірена довіреним незалежним джерелом.

Підводячи підсумки, можна сказати, що SSL сертифікат є невід’ємною частиною онлайн-бізнесу. Якщо користувач зайшов на сайт з довіреним сертифікатом, то він може бути впевненим в тому, що:

  • Цей сайт не є фішинговим.
  • Володіє цим сайтом реально існуюча компанія, ну або ж зареєстрована фізична особа.
  • Компанія турбується про конфіденційність даних своїх клієнтів і відвідувачів.

У разі обманних дій на сайті, його власника можна буде знайти через ЦС.

Поділись

Loading...