Ми в соц. мережах


Статистика

Володимир Полуєв: «Свобода» - це типовий симулякр політичної партії

(29 липня 2013, 16:07)

Партія «Свобода» - це типовий симулякр політичної партії. По-перше, її не можна назвати справжньою сучасню націоналістичною партією. Пані Ірина Фаріон частково права в тому, що в світі поряд з процесами глобалізації набирають обертів і націоналістичні настрої. Але партія «Свобода», як і більшість інших українських політичних сил, насправді не має того ідеологічного наповнення, котре декларується в назві і програмі партії. Те чим займається «Свобода» можна назвати діяльністю своєрідного політичного «хамелеона». В Галичині, звідки родом ця партія, є попит на націоналізм – отримайте націоналізм. Коли партія зхотіла вийти на всеукраїнський рівень – довелося взяти на озброєння і распіарену ідею євроінтеграції.

Хоча сучасні європейські націоналістичні сили – і «Національний фронт» Марін Ле Пен у Франціх, і «Йоббік» в Угорщині – засуджують євроінтеграцію. Це черговий доказ того, що «Свобода» насправді не несе ніякого ідеологічного наповнення. Члени цієї політичної сили намагаються в своїй риториці поєднати несумісне – і націоналізм, який подається в формі засудження процесу глобалізації, і бажання євроінтеграції, яка насправді перебачає чимале обмеження національного суверенітету. Але рано чи пізно коливатися між двома протилежностями для «свободовців» стане все складніше.

Поки ЗМІ роблять зі «Свободи» своєрідну «страшилку» для українців, мов якщо ви не підтримаєте нинішнього президента в 2015 році то до влади прийде «Свобода» на ці протиріччя майже ніхто не звертає уваги, більш того на них старанно закривають очі, але якщо електорат почне відділяти радикальну риторіку від реального політичного змісту, «Свобода» швидко стане політичним інвалідом, як і інші українські партії. Але поки що ця політична сила ідеально вписується в українську концепцію шоу-політики, яка і сама не несе жодних змістів, але старанно намагається надати людям замість хліба одних видовищ.

Володмир Полуєв, для «Насправді»


Розмістити у себе


Будь ласка, щоб залишити коментар, увійдіть на свою сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» або «Вконтакті»