22.01.15, 21:54

Високошвидкісна залізниця з'єднає Пекін з Москвою

Високошвидкісна залізниця з'єднає Пекін з Москвою

Китайська влада оголосила про намір побудувати високошвидкісну залізницю протяжністю 7 тисяч кілометрів з Пекіна до Москви через територію Казахстану.

Про це повідомляє «ТАСС» з посиланням на агентство «Bloomberg».

За інформацією пекінського муніципалітету, нова залізниця значно полегшить переміщення людей і товарів на захід та схід Євразії – поїздка з Пекіна до Москви триватиме тільки два дні.

Загальна вартість грандіозного проекту оцінюється китайською стороною в 1,5 трлн юанів (242 млрд доларів США), що істотно перевищує суму, раніше заявлену представниками РФ (близько 150 млрд доларів).

У свою чергу в прес-службі ВАТ «Скоростные магистрали» (дочірнє підприємство ВАТ «Российские железные дороги», яке займається проектами ВШМ) заявили, що поки ці дані китайської сторони «коментувати передчасно».

«Можливо, в цю суму включена вартість вже існуючої магістралі від Урумчі до Пекіна – це 4 тис. км по території Китаю», - припустив представник компанії. За його словами, на китайській території для цього проекту вже «все готово, треба побудувати тільки ділянку від Урумчі до Казахстану».

Зазначимо, в рамках візиту прем'єра Держради КНР Лі Кецяна в РФ з 12 по 14 жовтня 2014 року представниками Міністерства транспорту РФ, ВАТ «Российские железные дороги», Держкомітету КНР з розвитку і реформ та корпорації «Китайські залізниці» було підписано меморандум про розвиток високошвидкісного залізничного сполучення.

Поділитися: