08.01.15, 20:18

Шахраї намагалися обікрасти одеський банк

Шахраї намагалися обікрасти одеський банк

Співробітники одеської міліції попередили зникнення 33 мільйонів гривень з рахунків одного з банків.

Про це повідомили в прес-службі Головного управління МВС України в Одеській області.

Про спробу незаконного перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок одного з товариств з обмеженою відповідальністю повідомили керівники однієї з банківських установ міста. За даним фактом було негайно відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Співробітники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю встановили, що порушники законодавства за грошову винагороду запропонували одеситу придбати вже існуючий суб'єкт господарювання - товариство з обмеженою відповідальністю - і провести його перереєстрацію в органах державної влади на своє ім'я.

Після цього для зазначеного підприємства в одному з одеських банків були відкриті шість розрахункових рахунків у валюті, а його новим директором підписані договори про розрахунково-касовому обслуговуванні з оформленням системи «Клієнт банк».

Також в ході досудового розслідування працівники міліції з'ясували, що сам директор ТОВ не здійснював ніякої підприємницької діяльності, а відразу передав всі договори разом з іншими документами і печаткою підприємства особам, які йому заплатили. Вони ж мали намір використовувати зазначене підприємство як фіктивне - для здійснення в подальшому шахрайських дій.

Зазначимо, що зараз директору товариства з обмеженою відповідальністю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України. Санкцією даної статті передбачено відповідальність у вигляді штрафу від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Всі зібрані матеріали і обвинувачувальний акт направлено до суду для прийняття відносно порушника законодавства справедливого рішення.

Додамо, що за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України розслідування триває. Встановлюється коло осіб, причетних до скоєння вказаного кримінального злочину.

Поділитися: