ООН вважає дії керівництва України з розслідування одеської трагедії 2 травня «неадекватними»
Представники Організації Об’єднаних Націй охарактеризували як «неадекватні» заходи керівництва України з розслідування масових убивств, скоєних у минулому році на майдані Незалежності в Києві і Будинку профспілок в Одесі.
Така оцінка дана діям української влади в опублікованій в Женеві 2 березня черговій доповіді моніторингової місії ООН за період з 1 грудня 2014 по 15 лютого 2015 року, повідомляє «ТАСС».
Як відзначає агентство, нинішня доповідь всесвітньої організації, дев’ята за рахунком, аналогічно попереднім документам охоплює різні правозахисні аспекти, в тому числі становище населення в зоні бойових дій, політичні, економічні та соціальні права, свободу пересування та висловлення думок.
«Заходи щодо встановлення відповідальності за серйозні порушення, вчинені під час протестів на Майдані, коли були вбиті не менше 104 демонстрантів і 13 представників служб правопорядку, а також за насильство 2 травня в Одесі, коли число вбитих становило 48 осіб, залишаються неадекватними», - наголошують спостерігачі ООН.
Крім того, стосовно одеської трагедії міжнародні експерти дійшли висновку, що наразі фактично відсутній будь-який «прогрес, що піддається виміру», в розслідуванні дій, а точніше бездіяльності правоохоронних органів та пожежників.
Загалом, члени моніторингової місії переконані, що збройний конфлікт в Україні «драматично» вплинув на права і свободи громадян.
Як «неадекватні і непідготовлені» в ООН також розцінили дії київського режиму щодо введення обмежень на пересування мирного населення через лінію розмежування урядових військ і ополченців. За словами спостерігачів, введені керівництвом України заходи «створили нові небезпеки для цивільних осіб» на Донбасі.
Крім того, в доповіді підкреслюється, що «уряд повинен зробити більше, щоб відповісти на потреби внутрішньо переміщених осіб».
При тому учасники місії прогнозують, що «вплив конфлікту на економічні та соціальні права буде масовим і довгостроковим».
На завершення Управління верховного комісара ООН з прав людини закликало конфліктуючі сторони вжити «інтенсивних зусиль для досягнення мирного врегулювання і повного дотримання Мінського угоди», а також «без зволікання звільнити всіх незаконно затриманих» і «переслідувати за законом» тих, хто відповідальний за «серйозні порушення прав людини».