27 кремлівських емісарів або як законотворці систематично розривають Україну

27 кремлівських емісарів або як законотворці систематично розривають Україну

«Руська правда» була створена київським князем Ярославом Мудрим. Це звід законів, який містив норми права і регулював життя людей в багатоплемінного і багатонаціональній державі. В цьому і полягає роль закону: формалізувати правила, щоб не доводилося зайвий раз з’ясовувати відносини, щоб люди один одного не повбивали, а якщо і повбивають, знали, у скільки їм це стане: «Вб’є чоловік чоловіка, то мстить брат за брата, або син за батька, або син брата, або син сестри; якщо не буде ніхто мстити, то 40 гривень за вбитого. Якщо вбитий – русин, або Грідін, або купець, або ябедник, або мечник, або ж ізгой, або Словенії, то 40 гривень сплатити за нього ».

Закон фіксує суспільну необхідність, закріплює соціальний договір, щоб людям в суспільстві, в колективі було легше жити зі зрозумілих і прийнятним правилам.

В Україні за всі роки незалежності не було жодного мовного конфлікту в суспільстві. Не було погромів українських і російських кварталів, не було дискримінації «україномовними пива не відпускаємо», не було валуєвських циркулярів «російськомовних на роботу не брати». Все різномовні люди прекрасно жили разом один з одним і навіть не намагалися організувати гетто для захисту своїх мовних прав. Суспільство саме прекрасно себе регулювала.

Однак будь-яку ситуацію можна довести до кризи. Якщо тикати палицею в вулик, то з нього вилетять бджоли, і цією палицею в руках то ідіотів, то провокаторів, то інших наділених владою і божевіллям негідників стала мова або, як ми його називаємо в Україні – мова.

Нагадаю, що саме лідери партії «Свобода» Олег Тягнибок та Ірина Фаріон «скачали» 23 лютого 2014 тему мови, і з цього почалися Крим і Донбас. Зелені чоловічки полізли захищати «пригноблених російськомовних» від «бандерівців», використовуючи цю ініціативу як формальний привід.

У нашому фольклорі «дурень думкою багатіє». Але чи то наші дурні не думають, чи то все придбане багатство інвестується в огорожі навколо будинків, але тема мови знову набирає обертів. Цього разу законотворці хочуть зарегулювати і залюбити мову настільки, щоб створити перевіряючий орган з 27 мовних інспекторів і навіть титрувати театральні виступи. Редакція «мовного закону» №5670 містить так багато хворих безглуздостей, що аналізувати і правити його безглуздо. Шкідливим є сам факт його появи. Метою написання закону є наведення порядку. Закони про мову пишуться з протилежною метою – посіяти ворожнечу в багатонаціональній Україні, перекреслити сподівання на формування держави.

В Україні немає мовної проблеми. Люди регулюють мову самостійно. Будь-які спекуляції політиків приносять тільки конфлікти. Суспільство розбереться без Верховної Ради.