Вчені розповіли, як захистити жінок від смерті під час пологів

Американські медики розповіли про помітне зниження в числі смертей жінок від кровотечі після пологів завдяки створенню комплексу заходів OHSB, що дозволяє припинити або помітно знизити втрату крові, про що вони заявили на щорічній конференції Товариства вагітності в Лас-Вегасі.

Про це повідомляє РІА Новини.

Кровотеча після пологів дитину сьогодні вважається однією з основних причин загибелі породіль як в країнах, що розвиваються, так і в розвинених країнах – щороку, за статистикою ВООЗ, приблизно п’ять мільйонів новоспечених матерів страждають від цієї проблеми, і близько 86 тисяч з них помирає через втрату крові. Існує кілька методик придушення цих кровотеч за допомогою ліків і спеціальних механічних засобів, проте вони працюють не завжди і доступні не в кожній клініці.

Елліот Мейн (Elliott Main), керівник проекту CMQCC, і його однодумці кілька років тому почали працювати над систематичним вирішенням цієї проблеми. У співпраці з ВООЗ вони розробили комплекс заходів OHSB, що дозволяє знизити втрати крові, і впровадили його в роботу 125 клінік на території Каліфорнії два роки тому і в минулому році.

Як розповідає вчений, систематизація знань про кровотечу після пологів, а також розробка стандартизованих наборів ліків і приладів для боротьби з втратами крові, в тому числі установки з переливання великих кількостей крові, помітно допомогли знизити число жінок, які страждають від цих проблем. Крім технічних засобів, фахівці CMQCC проводили лекції в лікарнях і показували акушерам, як потрібно працювати з OHSB.

У лікарнях, де OHSB працювала два роки, число таких випадків знизилося на 28%, а в клініках, де ця система працювала тільки рік, їх частота знизилася на 21%. В цілому, все це, як вважають Мейн і його однодумці, дозволить в найближчому майбутньому, якщо ця система буде прийнята на озброєння ВООЗ і закладами охорони службами інших країн, помітно скоротити число смертей жінок від втрати крові при народженні дитини.

Смотрите также