В Україні значно зросли оптові ціни на цукор

Оптово-відпускні ціни на цукор в Україні зросли за перший місяць поточного року на 5,5% і зараз коливаються в межах 14,1-14,5 грн / кг.

Відповідно до прес-релізу Національної асоціації виробників цукру «Укрцукор», така ситуація перш за все обумовлена зростанням цін на цукор на світовому ринку, передає Інтерфакс-Україна.

«За період з 29 грудня 2016 ціни на цукор на Лондонській біржі зросли майже на 4% (на 20,1 $ / тонну), а на цукор-сирець з тростини на Нью-Йоркській біржі виросли на 6% (на 25,3 $ / тонну) », – цитується в повідомленні керівник аналітичного відділу асоціації Руслана пляшок.

За її словами українська ціна корелюється зі світовими цінами, тому чим більше буде змінюватися цінова ситуація на світовому ринку, тим відчутніше це стане для українського.

В асоціації уточнили, що недавнє рішення уряду про збільшення мінімальних цін на цукор і цукровий буряк на наступний маркетинговий рік зовсім не впливає на ціноутворення на внутрішньому ринку.

«Роздрібні ціни на цукор зовсім не залежать від мінімальної ціни, тому і не можна сказати, що в разі збільшення мінімальних цін виростуть і роздрібні: навіть нинішня збільшена мінімальна ціна все одно менша від тієї, за яку реалізують цукор на ринку», – прокоментувала Р.Бутило .

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України підвищив на 2017/2018 маркетинговий рік (МР, вересень – серпень) мінімальні ціни на буряковий цукор на 1% в порівнянні з поточним МГ – до 9172,57 грн / тонна (без ПДВ). Мінімальні ціни на цукрові буряки в наступному сезоні будуть на 2,6% вище – 633,1 грн / тонна (без ПДВ).

За інформацією асоціації «Укрцукор», виробництво цукру в Україні в 2016/2017 маркетинговому році (МР, вересень-серпень) збільшилася на 40,5%, до 2,008 млн тонн у порівнянні з попереднім сезоном.

Смотрите также