В Росії дітей забиратимуть за борги по комуналці

Уповноважений при президентові РФ з прав дитини Анна Кузнєцова повідомила, що в Татарстані місцеві власті мають намір відбирати дітей з сімей-боржників за послуги ЖКГ.
“Сьогодні вранці надійшов документ, в якому йдеться про те, що необхідно вилучати дітей із сімей, які не сплачують комунальні платежі за електроенергію. Про вилучення також необхідно щотижня звітувати у всі органи опіки та піклування”, – заявила Кузнєцова журналістам.
Такі дії місцевої влади вона назвала неприпустимими.
Забирати дітей у боржників доручив голова Зеленодольського району. Видання Вечерняя Казань опублікувало копію відповідного документа, який зобов’язує чиновників “організувати роботу відділу опіки та піклування виконкому Зеленодольського муніципального району по вилученню неповнолітніх дітей, які проживають у житлових приміщеннях із заборгованістю за енергоносії”.
evening-kazan.ru“За даними “ВК”, в грудні в Зеленодольському районі у притулку опинилися дві дитини з сімей боржників”, – наголошується в повідомленні. При цьому документ не уточнює, на який термін підлягають вилученню неповнолітні. У виконкомі Зеленодольського району виданню повідомили, що у них на обліку перебуває близько 100 сімей – неплатників за ЖКП, в яких є неповнолітні діти. “За 2016 рік з таких сімей було вилучено 11 дітей на термін до трьох місяців. Всі ці діти тимчасово жили в притулку. Хіба було б правильно залишати хлопців в будинках, в яких немає світла, тепла, де за ними немає належного догляду? Дітям у таких умовах жити неприпустимо. Голова нашого району дуже суворо ставиться до питання захисту неповнолітніх. Тому наші органи опіки пильно перевіряють всі сім’ї”, – навів статистику керівник прес-служби виконкому Зеленодольського району Олександр Коршунов. За останніми даними, прокуратура Татарстану почала перевірку повідомлень про вилучення дітей з сімей, що не оплачують послуги ЖКГ.

Джерело УНІАН.

 

Смотрите также