Трамп пожертвує Кримом заради зближення з Росією

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер стане посередником у російсько-американських відносинах при обраному президентові Дональді Трампу. Про це повідомляє у вівторок німецька газета-таблоїд Bild з посиланням на європейські дипломатичні джерела, близькі до адміністрації Трампа.

За даними видання, Кіссінджер  розробить план політичного і економічного розвитку України. Основна ідея його плану полягає в тому, що Росія гарантує безпеку на сході України. У свою чергу захід не втручатиметься в кримське питання.

“При цьому мова не йде про визнання Криму територією Росії, просто тема півострова не підніматиметься в стосунках двох супердержав”, – зазначає німецьке видання.

За задумом екс-держсекретаря, США повинні визнати домінування Росії в колишніх радянських республіках від Білорусії, України і Грузії до Казахстану. “Це означає: США визнають простір від Польщі і Прибалтики до Ірану, Афганістану і Китаю сферою впливу Росії”, – йдеться у статті.

Зазначається, що у Кіссінджера є чітке уявлення “про майбутні відносини” РФ і США. За даними видання, він вважає, що “зближення з Росією – це правильний крок, проти якого виступає Китай, який все більше набирає військову міць. Баланс між Росією і США зміцнить стабільність у світі”.

Німецьке видання також зазначає, що відповідно до рекомендацій Кіссінджера, Трамп прагнутиме до скасування санкцій проти Росії.

Джерело Тиждень

Смотрите также