Слухай українське! В Україні з’явилася масштабна база української музики

Слухай українське! Ілюстрація: ВКонтакте.

Український айтішник Руслан Белзюк створив масштабну базу українських виконавців в популярних легальних сервісах прослуховування музики.

В Україні безліч проблем з піратством і законністю використання контенту. Програміст Руслан Белзюк спробував допомогти в цьому плані хоча б в музичній сфері, розповідають Патріоти України з посиланням на Platforma.

«Останніх кілька років я користувався Spotify і, переїхавши на Apple Music, зрозумів, що досі не бачив жодної бази українських виконавців у стрімінгових сервісах, – пояснив програміст. – Самі сервіси не пропонують нічого більшого, ніж випадкові плейлісти, в які часто додають представників інших країн».

Тому Руслан Белзюк створив базу зі списком вітчизняних виконавців в трьох потужних музичних сервісах: Spotify, Apple Music та Google Play Music. Зараз в переліку майже півтисячі українських виконавців від Аква-Віти чи Анатолія Солов’яненка до порівняно нещодавно ставших популярними Panivalkova чи The Elephants.

За словами автора, процес переходу українців на легальний контент повільний, але незворотний.

«Взагалі, я бачу тут три фактори: зручність, платоспроможність і свідомість. Без серйозного прогресу усіх трьох ситуація швидко не зміниться, – розповів Platfor.ma Руслан Белзюк. – В питанні зручності музична сфера за рахунок стрімінгових сервісів зробила серйозний ривок і я тепер точно не розумію людей, які регулярно слухають музику, але не хочуть заплатити бодай 60 грн на місяць за найдоступніший Google Play з каталогізацією, рівним бітрейтом та високою якістю.

З серіалами, наприклад, ситуація поки набагато гірша і в більшості випадків легше відмовитись від перегляду, ніж знайти легальний спосіб.

Питання платоспроможності складніше. Масовий і середньостатистичний глядач чи слухач просто не зможе платити, поки йому цього не дозволить його ж середньостатистична зарплата. Тут кожному залишається лише щоденно працювати над собою і лупати свою частинку економічної скали.

А от свідомість — якраз те, на що може вплинути кожен. Логіку “я хіба дурний платити, якщо можна скачати” потрібно масово викорінювати, бо вона не призводить ні до чого. Не платити за платний контент = красти і погіршувати якість контенту майбутнього. Прийняти для себе цю ідею і популяризовувати в своєму соціальному колі — те, що кожен може зробити вже сьогодні».

Руслан Белзюк пояснив, що якщо статистика відвідувань показуватиме, що стаття з переліком українських виконавців залишатиметься цікавою, то він буде підтримувати список актуальним.