Перші результати від НАБУ слід очікувати не раніше весни 2017 року, – Чумак

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) пред’явить перші результати своєї роботи не раніше весни 2017 року.

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, позафракційний народний депутат Віктор Чумак в ефірі телеканалу ZIK .

«Перші результати від НАБУ слід очікувати не раніше весни 2017 року. Тому що є терміни розслідування кримінальних злочинів, і їх ніяк не уникнути. Не можна сьогодні схопити злочинця, а завтра передати до суду, щоб його засудили. Потрібно зібрати докази, сформувати доказову базу, провести експертизи. Це все забирає багато часу », – зазначив він.

За словами Чумака, в даний час в НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують понад 250 виробництв, серед яких близько десяти стосуються зловживань з боку народних депутатів. Він підкреслив, що інформація про ці виробництвах не є публічною, тому багато громадян вважають, що нові антикорупційні органи працюють неефективно.

«Наше суспільство буде цілком досить тільки в одному випадку – якщо НАБУ заарештує Порошенко, за ним – Гройсмана і весь склад Кабміну, половину народних депутатів, а на наступний день будуть вироки щодо всіх», – сказав політик.

Чумак додав, що поки не зміниться ставлення чиновників до корупційних дій, жоден правоохоронний орган в Україні не буде здатний істотно зменшити рівень такого роду злочинів.

«Люди йдуть у владу, використовуючи власні політичні та адміністративні повноваження для власного незаконного збагачення. Поки ми не змінимо таке ставлення, про реальну боротьбу з корупцією не може бути мови », – підсумував він.

Національне антикорупційне бюро України – правоохоронний орган, який займається розслідуванням корупційних правопорушень вищими посадовими особами. НАБУ почало працювати 16 квітня 2015 року. Тоді ж його директором президент України Петро Порошенко призначив юриста Артема Ситника.

Смотрите также