Дозволити Україні плисти в Європу означало б особисту поразку для Путіна, – Шевцова

Російська влада буде і далі перешкоджати євроінтеграції України всіма можливими способами.

Про це в інтерв’ю « апостроф » висловилася російський політолог Лілія Шевцова.

За її словами, для російської влади і самодержавства Україна розглядається як фактор, який необхідний для рівноваги і легітимізації російської системи: «Особливо в ситуації, коли самодержавство початок виживати за рахунок повернення до міфів державництва».

«Втеча України з російського корабля розглядається не просто як зраду, але як удар по російським інтересам безпеки і удар під дих для російського самодержавства. Тому я не бачу ніяких підстав для відмови Кремля від розгляду України як фактора, необхідного для виживання самодержавства », – каже Шевцова.

Вона вважає, що Володимир Путін не поміняє вектор в даному питанні.

«Але справа тут не тільки в нинішньому російському лідерові – справа в логіці самодержавства. Отже, можлива лише зміна тактичних прийомів в політиці Москви щодо України; новий набір засобів, що стримують рух України до Європи », – зазначає Шевцова.

При цьому політолог додає: «Відпустити України у вільне плавання і дозволити їй плисти в Європу означало б особисту поразку для президента Путіна, який так багато інвестував в збереження України в російських обіймах».

Смотрите также