Ден Браун напише роман про Україну

Таємнича терористична організація хоче знищити людство. Розповсюджує смертоносний вірус. Зупинити злочинців намагається професор Гарвардського університету Роберт Ленгдон.

Такий сюжет американського фільму “Інферно”. Його зняв режисер Рон Говард, 62 роки, за романом Дена Брауна. Професора втілив голлівудський актор 60-річний Том Генкс. На початку стрічки його герой очунює в італійській лікарні. Має часткову втрату пам’яті після нападу невідомих. У розслідуванні йому допомагає красуня-лікар. Її грає англійка 32-річна Фелісіті Джонс.

Про пригоди Ленгдона розповідають і попередні книги американського письменника — “Код да Вінчі” та “Янголи і демони”.

За перші вихідні в міжнародному прокаті “Інферно” зібрав $50 млн.

— Фільми за творами Брауна успішні. Результат дає великий бюджет, потужна рекламна кампанія, участь зірок та успіх інших романів серії. До того ж Браун обрав популярний напрям — конспірологію. Нехай це тільки одна з можливих версій подій. Та коли припущення вдале, з фантазією та інтригою — це привертає увагу широкої аудиторії, — розповідає кінокритик Ярослав Підгора-Ґвяздовський, 42 роки.

Роман “Інферно” вийшов друком у травні 2013-го. У серпні того ж року книгу видало харківське ­видавництво “Клуб сімейного дозвілля”.

— Ден Браун дає можливість читачам відчути себе на місці головного героя. Розгадувати загадки, рятувати людство, подорожувати історичними місцевостями, — говорить харківський перекладач 60-річний Володимир Горбатько. — В інших своїх книгах автор порушував політичні теми: корумпованість влади та методи роботи спецслужб. Але ці твори не стали такими популярними, як серія, до якої увійшов “Інферно”.

Під час прем’єри фільму в італійській Флоренції Ден Браун зізнався, що незабаром почне писати нову книгу про пригоди професора Ленгдона.

— Можливо, її події розгортатимуться в Україні. Адже історія Східної Європи має величезну кількість таємниць, — каже письменник.

В український прокат трилер “Інферно” вийшов 13 жовтня.