Чи будуть дострокові вибори у 2017?

“За оптимістичного сценарію раніше осені, ймовірно, кінця жовтня 2017 року, дострокових виборів не буде”, – про це в коментарі Слову і Ділу розповів політолог Василь Мокан, оцінюючи політичну ситуацію та ризик перевиборів у новому році.

«Коаліція в тому форматі, в якому вона існує зараз, протримається мінімум до весни наступного року. Далі все залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація у Верховній Раді, Кабміні, тому що спливає річний імунітет уряду й можлива активізація політсил, які добиватимуться дострокових виборів. У цьому плані коаліція або переформатується, або буде рішення йти на дострокові вибори», – розмірковує Мокан.

«На сьогодні правових підстав проводити дострокові вибори немає, але це не виключає того, що є багато зацікавлених гравців саме в сценарії перевиборів», – наголосив він.

В будь-якому разі, провладні фракції БПП та НФ, які й становлять основу коаліції, дуже не хочуть перевиборів, тому ними буде робитися все можливе, щоб коаліція та ВР працювали якимось чином.

“Якщо наприкінці весни постане питання кризи, а БПП та НФ доведеться постійно шукати резервні голоси поза коаліцією, серед позафракційних, то ситуація може дійти до перевиборів”, – говорить політолог.

Смотрите также